Rolety najczęściej są używane w łazienkach i najczęściej jest to minimum u osób, które rolet nie chcą mieć ich w swoim domu. Wybierając rolety do łazienki należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie prześwitywały i aby były raczej w ciemniejszych kolorach, a to nie jest trudne, bo nawet stonowane odcienie mają swoich ciemniejszych odpowiedników, więc rolety w łazience chyba nikomu nie przeszkadzają, a nawet powodują lepsze poczucie prywatności.

Rolety bardzo często umieszcza się też w pokoikach małych dzieci, no bo wiadomo, że światło słoneczne może przeszkadzać w drzemkach. W takim pokoju rolety chronią też przed tym, aby na łóżeczko nie padało za dużo słońca, bo wtedy maluchowi jest też bardzo ciepło.

Rolety w kuchni

Jeśli chodzi o rolety w kuchni to chyba nie są one aż tak często używane. Jest to pomieszczenie ogólnodostępne, nie każdy spędza w nim dużo czasu i dobrze, jeśli kuchnia jest oświetlona, dlatego są osoby, które rolety w tym miejscu uważają za zbędne, ale oczywiście zdania są podzielone i każdy może mieć swój wybór.

Rolety w salonie

Odwieczny problem to taki, czy montować rolety w salonie, czy jednak lepsze będą zasłony dla całego efektu. Salon dobrze, jeśli jest oświetlony, ale czasami te słońca może być po prostu za bardzo wpadać i siedzenie w takim nagrzanym salonie nie zawsze będzie dobrą opcją.